Babasını Canice Öldürmüştü, Cezası Belli Oldu

Olay, 15 Nisan 2022’de, Güzelbahçe ilçesinde meydana geldi. Devrim Gürkan; babası Haşmet Gürkan’ı, sahibi olduğu balık restoranında 28 yerinden bıçakladı. Polislere teslim olan Devrim Gürkan, babasının çocukluğundan beri kendisine şiddet uyguladığını iddia ederek cinayeti anlattı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Gürkan, tutuklandı.

‘ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ ŞİDDET GÖRDÜM, BENİ KARALADILAR’

Cinayetten sonra cesedin altından ikinci bir bıçak çıktı. DNA örneklerinin Haşmet Gürkan ile eşleştiği ve cinayette kullanıldığı belirlendi. Devrim Gürkan hakkında, ‘üst soydan akrabayı tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Gürkan ifadesinde, “Çocukluğumdan beri şiddet gördüm. Günde 16 saat çalıştırıldım. Eğitim hayatımla, çocukluğumla oynadılar. Başarılı bir öğrenciydim. Yüksek not almama rağmen okuldan alındım. Beni karaladılar. Böyle bir olay yaşandığı için pişmanım,” dedi.

‘CİNAYETİ İŞLERKEN CEBİNDE BABAMIN VERDİĞİ PARA VARDI’

Haşmet Gürkan’ın kız kardeşi Songül Gürkan, “Ailesi için çalıştığı iş yerinde öldürüldü. Olay günü cebinde babasının verdiği para vardı,” diyerek tepki gösterdi.

‘PİŞMAN DEĞİL, CİNAYETİ PLANLADI’

Haşmet Gürkan’ın ağabeyi Mustafa Gürkan, “Sanık olayı planlamıştır. Pişman değil. Sadece öldürmedi, eziyet de çektirdi. Bunun gibi canavarca hislere sahip kimsenin bir daha böyle bir suçu işlememesi için en ağır ceza verilmeli,” diye konuştu.

’24 AYDIR BUGÜNÜ BEKLİYORUM’

Mahkeme heyeti, sanık Devrim Gürkan’ı ‘üst soydan akrabayı tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapse çarptırdı ve cezada indirim uygulamadı. Haşmet Gürkan’ın annesi Gülümser Gürkan, “24 aydır bugünü bekliyordum. Bu süreçte tabii ki çok yara aldım. Sevdiğim oğlumu kaybettim. Çok acı çektim, adalet yerini buldu,” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir